fbpx

Hyvinvointialueen johto

Etelä-Savon hyvinvointialue

Kirjaamo
Porrassalmenkatu 35-37
50100 Mikkeli
kirjaamo@etela-savo.fi

Käyntiosoite
Porrassalmenkatu 21 B
50100 Mikkeli

Postiosoite
Porrassalmenkatu 35-37
50100 Mikkeli

Hyvinvointialueen johto

Etelä-Saovn hyvinvointialue Santeri Seppälä hyvinvointialuejohtaja

Santeri Seppälä

HYVINVOINTIALUEJOHTAJA
040 359 6934
santeri.seppala@etela-savo.fi

 
Sami Sipilä henkilökuva | Etelä-Savon sote-uudistus

Sami Sipilä

KONSERNIPALVELUJEN TOIMIALAJOHTAJA
044 770 0577
sami.sipila@etela-savo.fi

Kimmo Kuosmanen

Terveyspalvelujen toimialajohtaja
040 656 7885
kimmo.kuosmanen@etela-savo.fi

 
Saara Tavi henkilökuva | Etelä-Savon sote-uudistus

Saara Tavi

Sosiaalipalvelujen toimialajohtaja
044 417 4100
saara.tavi@sosteri.fi
Niina Kaukonen henkilökuva | Etelä-Savon sote-uudistus

Niina Kaukonen

Ikääntyneiden palvelujen toimialajohtaja
044 794 4003
niina.kaukonen@etela-savo.fi
Seppo Lokka henkilökuva | Etelä-Savon sote-uudistus

Seppo Lokka

Pelastus- ja turvallisuuspalvelujen toimialajohtaja
040 359 7864
seppo.lokka@etela-savo.fi
Jaana Luukkonen henkilökuva

Jaana Luukkonen

Johtajaylilääkäri
044 417 3620
jaana.luukkonen@etela-savo.fi

Johdon assistentit

NimiYhteystiedotKenen assistentti
Mari Hytönen044 351 6640, mari.hytonen@etela-savo.fiSanteri Seppälä
Sami Sipilä
Pauliina Moilanen
(Mari Hytösen sijainen)
040 656 7459, pauliina.moilanen@etela-savo.fiSanteri Seppälä
Sami Sipilä
Tanja Koistinen040 656 7426, tanja.koistinen@etela-savo.fiKimmo Kuosmanen
Henriikka Lindfors040 656 7619, henriikka.lindfors@etela-savo.fiNiina Kaukonen
Marja-Liisa Pärnänen044 351 2390, marja-liisa.parnanen@etela-savo.fiSaara Tavi
Seppo Lokka